Jump to content

Стипендії/ЧаПи

This page is a translated version of the page Scholarships/FAQ and the translation is 100% complete.

Нижче подано список частих запитань, пов'язаних зі Стипендійною програмою Фонду Вікімедіа, із відповідями, укладений спеціально для Вікіманії 2015.

Якщо тут немає відповіді на Ваше запитання, будь ласка, напишіть на wikimania-scholarships@wikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.

Загальні

П: Що таке стипендія Вікіманії 2015?

В: Стипендія — це грант, який дається особі, щоб дати їй можливість відвідати Вікіманію 2015 у Мехіко 15-19 липня 2015 року. Для цього Фонд Вікімедіа надає кошти, що покривають переїзд, проживання та реєстрацію.

П: Чи всі стипендії оплачуються Фондом Вікімедіа?

В: Ні, деякі організації Вікімедіа, такі як регіональні відділення та тематичні організації пропонують і платять свої власні стипендії: див. детальнішу інформацію про них у #Стипендії організацій Вікімедіа.

П: Хто може подавати заявку на стипендію від Фонду Вікімедіа?

В: Будь-хто може подати заявку. Однак, стипендії будуть розподілені між особами з певними досягненнями — див. #Критерії отримання стипендії.

П: Де зацікавлені користувачі можуть подати заявку на стипендію від Фонду Вікімедіа?

В: Див. Стипендії#Подати заявку.

П: Який кінцевий термін подачі заявок? Коли будуть відомі результати?

В: Див. Стипендії#Важливі дати, де подано увесь планований розклад Стипендійної програми Фонду Вікімедіа.

П: Чи можуть користувачі подавати заявки на стипендію від Фонду Вікімедіа після дедлайну?

В: Щоб забезпечити вчасні фінальні результати відбору, чесні щодо інших заявників, пізні заявки прийматися не будуть. Рекомендується, щоб усі заявки було подано щонайменше за кілька днів до дедлайну, щоб не пропустити його.

П: Як заявників на стипендії від Фонду Вікімедіа буде сповіщено про результати?

В: Для сповіщення особи про те, була його/її заявка успішною чи ні, буде використану адресу електронної пошти, надану при подачі заявки. У певний момент з усіма заявниками зв'яжуться, не залежно від результату. Очікувані дати сповіщення див. на сторінці Стипендії#Важливі дати.

П: На основі чого будуть обирати отримувачів стипендій від Фонду Вікімедіа?

В: Використовуючи наперед визначений процес відбору та критерії відбору, стипендійний комітет розглядає всі заявки на стипендію Фонду Вікімедіа і вирішує, які з них успішні.

П: Як визначаються Глобальна Північ і Глобальний Південь?

В: Визначення, яким користується Стипендійна програма Фонду Вікімедіа, див. на strategy:Global South.

П: Скільки заявок зазвичай подають на стипендію Фонду Вікімедіа певного року?

В: На Вікіманію 2013 було надіслано 1219 заявок на стипендію. Це число трохи зменшилось для Вікіманії 2014 і становило 1168 поданих заявок. Цього року ми очікуємо приблизно стільки ж.

П: Скільки стипендій Фонду Вікімедіа доступні?

В: Немає фіксованого числа стипендій; натомість є встановлена сума коштів, які можна розподілити, і це близько 130 тис. доларів США. Очікується, що це покриє приблизно 100 стипендій.

Типи стипендій

П: Які типи стипендій доступні?

В: Є лише один тип стипендії, доступний від Фонду Вікімедіа для Вікіманії 2015. Часткові стипендії Фондом Вікімедіа більше не надаються, але деякі інші організації Вікімедіа все ж можуть їх давати — див. Стипендії організацій Вікімедіа.

П: Чому Фонд Вікімедіа більше не надає часткових стипендій?

В: Низький рівень згод на часткові стипендії та додаткові витрати на відшкодування часткових стипендії для Вікіманії 2013 зробили очевидним, що краще витрачати кошти на більше повних стипендій.

П: Чи надаються стипендії залежно від конкретної країни?

В: Стипендії Фонду Вікімедіа можуть бути надані резидентам фактично будь-якої країни. Стипендії афілійованих організацій часто залежать від країни — див. Стипендії організацій Вікімедіа.

Критерії права отримання стипендії

П: Хто має право отримати стипендію Фонду Вікімедіа на участь у Вікіманії 2015?

В: Подати заявку на стипендію для відвідання Вікіманії може кожен, однак найбільше мають на це право ті, хто активно робить внесок до одного чи більше проектів, організацій чи ініціатив Вікімедіа, і мають чітку зацікавленість у Вікіманії та русі Вікімедіа. Однак зверніть увагу, що, оскільки програма підтримує волонтерську участь, особи, чия участь пов'язана з оплачуваною роботою, не мають права на стипендію. Більше того, на відміну від попередніх років, особи, що роблять внесок лише у невікімедійні вільні проекти чи рухи, більше не заохочуються подавати заявки, оскільки саме діяльність, пов'язана з Вікімедіа, зараз є основою при оцінці.

П: Чи є якісь обмеження за віком?

В: Ні, будь-хто може подати заявку. Однак якщо стипендію нададуть заявнику-дитині, то спершу необхідно буде надати згоду його/її [одного з] батьків чи опікунів. Для цього дитиною вважається особа, якій немає вісімнадцяти років на момент подачі заявки.

П: Чи повинні заявники погоджуватися із якимись правилами чи умовами перед тим, як подати заявку?

В: Так, вони подані унизу анкети — усі правила та умови мають бути позначені, щоб заявку можна було надіслати.

П: Чому заявники повинні погоджуватися з якимись правилами чи умовами перед тим, як подати заявку?

В: Щоб переконатися, що вони розуміють, чого від них очікують зробити і що вони матимуть платити, якщо отримають стипендію.

П: Чи повинні заявники підписуватися під угодою про конфіденційність перед тим, як подати заявку?

В: Так, ця угода знаходиться внизу анкети — усі заявники повинні зазначити свою згоду з угодою, ввівши своє повне ім'я у відповідному полі. Для заявників до вісімнадцяти років (див. вище) своє повне ім'я в окремому полі мають також ввести один з їх законних батьків чи опікунів.

П: Чому заявники повинні погодитися з угодою про конфіденційність перед подачею заявки?

В: З правових причин і щоб упевнитися, що заявники розуміють, що стається з даними, які вони подають.

П: Якщо заявник отримав стипендію чи грант на подорож на попередню Вікіманію, чи має він право отримати її також і для Вікіманії 2015?

В: Так, окрім тих отримувачів стипендії у 2014, які не завершили звіт після конференції. Крім цього, попередні отримувачі матимуть відповісти на додаткові запитання у своїй заявці 2015.

П: Якщо я можу дозволити собі проїзд та участь у Вікіманії, чи треба мені подавати заявку?

В: Отримувачі стипендії не обираються за їх фінансовими потребами, оскільки працівники Фонду чи стипендійний комітет не можуть цього оцінити при розгляді заявок. Однак ми просимо заявників уважно оцінити свої фінансові потреби порівняно з потребами інших заявників з усього світу. Чимало заявників не матимуть коштів на участь у Вікіманії без цієї можливості.

Написання заявки на стипендію

П: Чи можуть декілька заявників подати одну спільну заявку?

В: Ні, кожен заявник повинен подавати свою власну заявку на розгляд.

П: Чи мають заявки бути подані англійською мовою?

В: Ні, але дуже рекомендуємо англійською, оскільки це єдина мова, яку розуміють усі члени стипендійного комітету. У випадку подання заявки не англійською робитиметься переклад, але це може бути з використанням машинних перекладачів, які перекладають не завжди правильно. Зверніть увагу, що серед критеріїв відбору Фази 1 є демонстрація заявником володіння англійською мовою на рівні, що дозволить взяти участь у Вікіманії, яка переважно проводиться англійською, тому подача заявки англійською мовою є вдалим способом задовольнити цю вимогу.

П: Чи очікуються від заявників відповіді на всі запитання анкети?

В: Так, окрім тих, що не застосовні чи невідповідні заявнику. Якщо заявнику не вдасться зробити прийнятну спробу відповісти на запитання, його/її заявка, імовірно, не пройде критерії відбору Фази 1.

П: Чому в анкеті треба надавати деяку особисту інформацію?

В: Щоб допомогти з розподілом стипендій та з метою моніторингу різноманітності. Зверніть увагу, що отримувачів буде обрано лише на основі тих факторів, що вказані у процесі відбору.

П: Які імена користувачів проектів Вікімедіа слід вказувати заявникам у своїй анкеті?

В: Усі імена користувачів, якими користується заявник для внеску до проектів Вікімедіа. Якщо іменем користувача користується хтось іще, це варто вказати в заявці. Не варто вказувати не використовувані облікові записи. У будь-якому випадку, заявники не зобов'язані вказувати усі облікові записи, які їм належать чи використовуються ними для редагування.

П: Чи можуть заявники вказувати посилання на сторінки інших веб-сайтів як підтвердження своїх відповідей?

В: Так, це заохочується, особливо у відповідях на запитання, пов'язані з цінністю для спільноти. Однак посилання на сайти вікі та інші мають бути подані з чітким описом залученості і внеску заявника. Під час розгляду заявок рецензенти братимуть до уваги усю доступну їм відповідну інформацію.

П: Як багато заявники мають написати, коли дають відповідь на запитання?

В: Достатньо, щоб критики мали ясну картинку про заявника — настанови щодо того, що писати, подані у критеріях Фази 2. Прийнятна довжина відповіді різниться для різних заявників і залежить від того, що вони мають показати. Більшості заявників достатньо буде трьох-п'яти середніх абзаців відповіді на кожне запитання. Рецензенти не очікують отримати дисертацію, але занадто короткі відповіді навряд чи будуть достатніми для розкриття заявки.

П: Чи можна відомим/авторитетним користувачам оминути запитання щодо їх участі у проектах Вікімедіа?

В: Ні. Чим більший внесок, тим, зазвичай, довші мають бути відповіді, а не коротші чи й узагалі без них. Щоб було чесно, від усіх заявників очікується докладання зусиль при відповідях на запитання згідно з критеріями відбору Фази 1.

П: Чи можуть заявники редагувати свої заявки після подачі?

В: На жаль, ні. Рекомендується, щоб заявники робили уважно готували чернетку своєї заявки і впевнювалися, що вони сказали усе, що треба, перед подачею. Однак додаткову інформацію заявники можуть подати на wikimania-scholarships@wikimedia.org, звідки член Стипендійного комітету чи працівники Фонду Вікімедіа додадуть нову інформацію до заявки користувача. Будь ласка, не подавайте заявку двічі; це створює багато додаткової роботи рецензентам.

Розмір стипендії та процес повернення

П: Які витрати покриває стипендія Фонду Вікімедіа?

В: Стипендія Фонду Вікімедіа покриватиме витрати на проїзд особи туди-назад, організований туристичним агентством Фонду Вікімедіа, спільне проживання до 6 ночей, організоване Фондом Вікімедіа, реєстрацію на Вікіманію та доїзд між готелем і місцем проведення конференції. Зверніть увагу, що більшість прийомів їжі (ланчі і фуршети) покриті платою за реєстрацію на конференцію.

П: Які витрати не покриває стипендія Фонду Вікімедіа?

В: Витрати, які не покриваються, включають будь-які випадкові витрати (новий паспорт, путівники, адаптери, одяг тощо), локальне перевезення під час конференції (окрім трансферів з/до аеропорту), харчування поза місцем проведення, витрати на супровід родичів і друзів та усі витрати, пов'язані з будь-яким відпочинком не в дати проведення конференції 15-19 липня. Будь ласка, зауважте, що деяке харчування забезпечується впродовж конференції. Фонд Вікімедіа у загальному випадку не відшкодовує вартості отримання візи (див. сторінку Як дістатися) — винятки можуть бути зроблені за запитом.

П: Як Фонд Вікімедіа буде оплачувати витрати отримувачів стипендії? Надсилатиме їм гроші? Відшкодовуватиме?

В: Фонд Вікімедіа буде платити прямо за конференційний збір, проїзд і спільне проживання. Для замовлення транспорту заявники мають скористатися службою бронювання, яка співпрацює з Фондом Вікімедіа. Транспорт до і від аеропорту (і в країні проживання, і в Мексиці) Фонд відшкодує отримувачам стипендії через Western Union, коли вони подадуть відповідні чеки.

П: Чи можуть отримувачі стипендії Фонду Вікімедіа робити власні бронювання проїзду і подавати запит на відшкодування?

В: Ні, за умовами подання заявки всі заявники повинні погодитися на користування службою бронювання, яку надасть Фонд Вікімедіа.

П: Коли мені слід реєструватися на Вікіманію?

В: Люди, яким буде надано стипендію, отримають спеціальний код для реєстрації на конференцію. Усі остаточні рішення щодо стипендій Фонду Вікімедіа мають бути оголошені до середини квітня (див. Важливі дати; у разі затримки сторінку буде оновлено). Не рекомендується реєструватися до того, як заявники отримають остаточне рішення щодо своєї заявки.

П: Чи буде Фонд Вікімедіа допомагати з отриманням візи?

В: Усім отримувачам стипендії, яким потрібна віза для відвідання конференції, буде надано лист-запрошення (див. Як дістатися). Ми очікуємо, що люди будуть самі оплачувати витрати на отримання візи та самостійно зв'язуватись із Мексиканським консульством чи посольством у своїй країні. Якщо оплата візового збору становить трудність, Фонд відшкодує цю витрату.

Стипендії організації Вікімедіа

П: Які інші організації Вікімедіа надають стипендії на участь у Вікіманії 2015?

В: Цей список організацій, які надають стипендії, неостаточний. Див. повний список на Стипендії організацій Вікімедіа.

П: Чи треба заявникам, що зацікавлені і в стипендії Фонду Вікімедіа, і в стипендії від іншої організації Вікімедіа, подаватися двічі?

В: Залежить. Деякі організації Вікімедіа використовуватимуть заявки на стипендію Фонду Вікімедіа для відбору своїх отримувачів; у цьому випадку надсилати додаткову заявку прямо організації Вікімедіа не буде потреби. Однак інші організації Вікімедіа вимагають окремої заявки. Див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа для детальнішої інформації.

П: Якщо організація Вікімедіа вимагає окрему заявку, який кінцевий термін її подачі?

В: Це залежить від організації Вікімедіа, про який ідеться — див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа.

П: Хто має право подавати заявку на стипендію від організації Вікімедіа?

В: Більшість організацій Вікімедіа буде надавати стипендії особам, які мають до них відношення, наприклад, тим, хто має внесок до проектів Вікімедіа мовами, які цікавлять цю організацію, або проживає у країні її базування. Див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа для деталей.

П: Як організації Вікімедіа вирішують, хто отримає їхні стипендії?

В: Остаточні рішення по успішних заявках зазвичай виносяться самими організаціями. Якщо організація використовує заявки на стипендію Фонду Вікімедіа (див. вище), вона може використати як відправну точку огляди, зроблені стипендійним комітетом. Організації, які не використовують ці заявки, будуть провадити власні огляди і процес відбору не залежно від стипендійного комітету і Фонду Вікімедіа.

П: Як ці стипендії інших організацій Вікімедіа відрізняються від стипендії Фонду Вікімедіа?

В: Вони зазвичай покривають ті ж самі чи подібні витрати, але це залежить від конкретної організації — див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа.

Якщо на Ваше питання тут немає відповіді, будь ласка, зв'яжіться за адресою wikimania-scholarships@wikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.